Pięć sprytnych trików, które zmienią Twoją sypialnię

Czy meble mają być tylko piękne i designerskie? NIE! Dobry styl jest bardzo ważny, ale równie ważna jest funkcjonalność. Poznaj pięć dobrze przemyślanych mebli, dzięki którym lepiej wykorzystasz przestrzeń i zadbasz o codzienną wygodę.

 

Łóżko z pojemnikiem na… wszystko!

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Niezbędne każdemu, kto chce wygodnie odpocząć i dobrze się wyspać. Często jednak zapominamy, że pod materacem mamy prawie cztery m2 przestrzeni, którą możemy wykorzystać również do przechowywania. Wystarczy, że zamiast zwykłego łóżka, wybierzemy takie z pojemnikiem na pościel. Oczywiście „na pościel” to tylko nazwa, bo w takich pojemnikach mieści się o wiele więcej. Z powodzeniem możesz tam schować sezonową odzież i obuwie, walizki, wszelkiego rodzaju „przydasię”, a nawet sprzęt sportowy. Wybierając takie łóżko zwróć uwagę na mechanizmy ułatwiające podnoszenie i opuszczanie ramy z materacem.

Łóżko NOTTE z ogromnym pojemnikiem do przechowywania

Wisząca toaletka

Możesz ją zawiesić na dowolnej wysokości, dzięki czemu stworzysz zakątek do pielęgnacji urody idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Nie ograniczają Cię nogi, a pod spodem możesz umieścić co tylko zechcesz. Do wiszącej toaletki możesz dopasować dowolne krzesło lub fotel. Z utrzymaniem porządku wokół mebla poradzi sobie każdy odkurzacz, a Ty zyskujesz czas na przyjemniejsze rzeczy.

Wisząca toaletka NOTTE z dwiema praktycznymi szufladami

Półka w zagłówku łóżka

Mistrzowskie rozwiązanie dla małych sypialni, w których nie ma miejsca na stoliki nocne. Na takiej półce możesz umieścić wszystkie ulubione przedmioty – czytaną przed snem książkę, budzik, biżuterię. Wszystko, co chcesz mieć blisko podczas nocnego wypoczynku. Dzięki otworom na odprowadzenie kabli, półka w zagłówku stanie się wygodnym miejscem do nocnego ładowania telefonu. Do tego zajmuje tak niewiele miejsca. Polecamy wszystkim, nie tylko posiadaczom niewielkich pokoi.

Łóżko DENTRO z półką w zagłówku

Obniżone blaty mebli

Znasz to uczucie, gdy próbujesz wyłączyć dzwoniący natrętnie budzik, a przy okazji strącasz wszystko inne, co znajduje się na stoliku nocnym? Mamy na to rozwiązanie – obniżone blaty, które uchronią przedmioty przed upadkiem. Są bardzo praktyczne, ale też świetnie wyglądają i nadają meblom nowoczesny charakter. Obniżone blaty zastosowaliśmy nie tylko przy stolikach nocnych, ale też w komodach w kolekcjach DENTRO i CLARO.

Stolik nocny DENTRO z obniżonym blatem

Wygodny zagłówek

Taki, o który można się komfortowo oprzeć podczas czytania lub oglądania filmu. Najbardziej efektowne jest oczywiście szerokie tapicerowane wezgłowie łóżka NOTTE, które daje nie tylko najwyższy komfort, ale też wprowadza do wnętrza wyrafinowany styl. Dla tych, którzy lubią skromniejszy design polecamy ciekawie wyprofilowany zagłówek białego łóżka WAVE, umożliwiający zachowanie wygodnej półleżącej pozycji.

Łóżko NOTTE z tapicerowanym zagłówkiem

Łóżko WAVE z profilowanym zagłówkiem