kolekcja_cozy1
zestaw mebli do sypialni-1

przytulnie i praktycznie

Meble sypialniane

 

KOLEKCJA COZY

Chcesz nadać swojej sypialni ciepłego i przytulnego charakteru? Meble sypialniane COZY to gotowy przepis na taką aranżację. Kolory natury, harmonijny wygląd i subtelne detale, to jej cechy charakterystyczne.

SUBTELNIE

i w kolorach natury

Kolekcja COZY to kompleksowe rozwiązanie dla Twojej sypialni. Znajdziesz w niej wszystko to, co niezbędne do stworzenia komfortowego miejsca odpoczynku.

meble sypialniane-10
pointer

CZ-03

komoda

pointer

CZ-05

stolik nocny

pointer

CZ-02

łóżko

pointer

CZ-01

szafa

odpręż

SIĘ

Ażurowy zagłówek możesz doposażyć o miękkie poduszki. Łóżko nabierze przytulnego charakteru, a Ty zyskasz zupełnie nowy komfort wypoczynku.

łóżko do sypialni nowoczesne-4
zestaw mebli do sypialni-3

ZACZARUJ

SWOJĄ SYPIALNIĘ

Ciesz się nie tylko modnym designem, ale także ogromem przestrzeni do przechowywania. W pojemnej szafie z łatwościa wydzielisz strefę dla siebie i swojej drugiej połówki, a komody nie raz zaskoczą Cię tym ile zmieszczą w swoich szufladach! 

łóżko do sypialni nowoczesne-3

Z DBAŁOŚCIĄ

o najdrobniejszy szczegół

Smukłe nóżki, łóżko z praktycznym pojemnikiem na pościel, delikatne uchwyty i dekor w kolorze dębu olejowanego, czego chcieć więcej?

łóżko do sypialni nowoczesne-2

wszystkie dostępne

PRODUKTY W KOLEKCJI

Sypialnia to intymna przestrzeń, w której odnajdujemy spokój po intensywnym dniu, a sen staje się naszym najlepszym towarzyszem. Kluczowym elementem tego magicznego miejsca są meble sypialniane, które nie tylko nadają charakter wnętrzu, lecz również kształtują jakość wypoczynku. W idealnej sypialni powinny znaleźć się wygodne i piękne meble sypialniane, w wśród nich łóżko sypialniane z materacem, szafa na ubrania, jedna lub dnie komody do sypialni oraz co najmniej jeden stolik nocny. Taki komplet mebli do sypialni to gwarancja funkcjonalnej i praktycznej zabudowy tej przestrzeni oraz, co najważniejsze – wygodnego odpoczynku.

Czy meble w sypialni muszą być takie same?

Współczesne podejście do aranżacji sypialni zakłada dowolność w kreowaniu wystroju. Meble sypialniane mogą być takie same, ale nie muszą. W dzisiejszych czasach coraz częściej kładziemy nacisk na indywidualność i kreatywność w projektowaniu sypialni. Wielość stylów i wzorów oferuje możliwość stworzenia unikalnej aranżacji, która odzwierciedla osobisty gust i preferencje. Dzięki temu możemy eksperymentować z różnymi teksturami, kolorami i kształtami, samodzielnie tworząc komplet mebli do sypialni, który odpowie na potrzeby domowników i pozwoli wyrazić indywidualność.

Jednak artystyczny miszmasz nie jest dla każdego. Nie każdy czuje się na siłach, aby samodzielnie zaprojektować sypialnię i z różnych mebli stworzyć komplet mebli sypialnianych, który będzie świetnie do siebie pasował i stworzy razem udaną aranżację. Wybór gotowego zestawu mebli do sypialni to bezpieczne rozwiązanie, bo daje gwarancję modnego i spójnego wystroju wnętrza.Co więcej, meble sypialniane z jednego zestawu do sypialni nie zamykają drogi do zabawy aranżacją, a jedynie ją uproszczają. Nadal możemy eksperymentować z wystrojem ścian i dodatkami, jednocześnie mając bazę w postaci uniwersalnych mebli sypialnianych. Taki układ może wprowadzić do sypialni pewną dynamikę i ciekawą różnorodność.

Ważne jest, aby utrzymać harmonię wizualną, dbając o pewne elementy wspólne, takie jak kolorystyka czy materiały. Meble sypialniane, dodatki i akcesoria powinny tworzyć spójną całość, która sprzyja relaksowi i funkcjonalności. Ostatecznie, to nasze preferencje i wygodę powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu, a eksperymentowanie z tymi elementami to doskonały sposób na stworzenie unikatowej, a jednocześnie bardzo funkcjonalnej sypialni.

Czego nie powinno być w sypialni?

Sypialnia to miejsce, w którym śpimy, odpoczywamy i regenerujemy nasze ciało i umysł. Ta prywatna przestrzeń z wygodnymi i funkcjonalnymi meblami sypialnianymi to najlepsze miejsce do relaksu. Ale każdą, nawet najmodniejszą i najwygodniejszą sypialnię można popsuć poprzez ustawienie w niej rzeczy, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć. Przeczytaj, jakich rzeczy lepiej unikać w sypialni.

  • Zły i wysłużony materac. Jeśli chcesz dobrze się wyspać zadbaj nie tylko o łóżko sypialnianie, ale też o swój materac. Powinien być elastyczny, czysty i dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że materac najlepiej wymieniać co 10 lat, chociaż niektórzy zalecają wymianę materaca w łóżku sypialnianym nawet co 5 lat.
  • Telewizor. Wiele osób nie wyobraża sobie sypialni bez telewizora. Oglądanie ulubionych seriali w łóżku sypialnianym jest bardzo przyjemne, ale niestety nie wpływa dobrze na jakość snu. Telewizor, tak samo jak inne urządzenia elektroniczne, emituje niebieskie światło, które utrudnia zasypianie i komfort nocnego odpoczynku. Jeśli więc chcesz spać lepiej, wynieś telewizor z sypialni do salonu.
  • Sprzęt do ćwiczeń. Nie dość, że duży i zajmuje sporo miejsca, to jeszcze może powodować poczucie winy. Wystarczy, że wieczorem spojrzysz na hantle czy orbitreka (który kolejny dzień stoi nieużywany), a nieprzyjemne myśli od razu zepsują wieczór w sypialni. Dlatego lepiej wynieść sprzęt do ćwiczeń do innego pomieszczenia. Zyskasz spokój ducha oraz dodatkową przestrzeń, np. na dodatkowe meble z zestawu mebli sypialnianych.
  • Kosz na bieliznę. Nic tak nie psuje wieczoru jak widok kosza na brudne ubrania, który znów jest zapełniony. Taki obraz na pewno nie relaksuje, za to przypomina o pracach, które trzeba wykonać w najbliższym czasie. Dlatego lepiej wymieść kosz na pranie z sypialni do łazienki lub schować go w szafie na ubrania.
  • Niektóre kwiaty. Zieleń roślin dobrze wpływa na nasze samopoczucie, a także na jakość powietrza w pomieszczeniu. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kwiaty nadają się do sypialni. W pierwszej kolejności powinniśmy wyeliminować te mocno pachnące jak: lilie, hiacynty, begonie czy oleandry. W sypialni nie warto też ustawiać roślin o dużych, rozłożystych liściach, które pobierają tlen całą swoją powierzchnią, przez co mogą zaburzyć spokojny sen.
  • Bałagan. W uporządkowanej sypialni o wiele lepiej się odpoczywa. I nie chodzi tutaj o chirurgiczną czystość, ale o codzienne uporządkowanie przestrzeni. Stos nieprzeczytanych książek na stoliku nocnym, ubrania porzucone na fotelu, rozgardiasz na blacie komody do sypialni, bałagan w szafie na ubrania – te rzeczy lepiej sprzątnąć przed udaniem się do łóżka sypialnianego.

Jaki wpływ na jakość snu mają meble sypialniane i wybór odpowiedniego koloru ścian?

Nie trzeba być wyznawcą zasad feng shui, aby wiedzieć, że wybór koloru ścian oraz wybarwienia mebli sypialnianych ma ogromny wpływ na jakość snu. Kolory zastosowane w sypialni mogą pomóc we wprowadzeniu się w stan relaksu, ale mogą też irytować i pobudzać. Dlatego w sypialni lepiej unikać mocnych, intensywnych, a zwłaszcza jaskrawych kolorów. Ostra czerwień, krzykliwy róż czy zieleń, energetyzujący oranż – to nie są barwy sprzyjające odpoczynkowi i zapadaniu w sen. Wręcz przeciwnie – mogą nas pobudzać, co bezpośrednio prowadzi do problemów ze spaniem. Ściany w sypialni lepiej pomalować na pastele i inne delikatne odcienie, które kojarzą się ze spokojem. W nowoczesnych i funkcjonalnych sypialniachświetnie sprawdzą się też ciemne barwy – głębokie granaty, szarości oraz zielenie. Zamiast farby można też użyć cegły wykończeniowej (naturalnej lub barwionej), tynków w stonowanych odcieniach czy tapet z naturalnymi wzorami.

Podobnie jest z wyborem mebli sypialnianych. Kolekcje o mocnych kolorach lepiej ustawić w łazience lub salonie. W strefie spania lepiej sprawdzi się zestaw mebli do sypialni o barwie naturalnego drewna lub w stonowanych odcieniach szarości, bieli, czerni czy granatu. To kolory ponadczasowe, które nie dość, że wywołują spokój, to jeszcze są niezwykle proste w aranżacji. Meble sypialniane o uniwersalnej kolorystyce pasują do większości styli aranżacyjnych i pozostałych mebli w pomieszczeniu.

Co powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze stolika nocnego do sypialni?

Stolik nocny to bardzo niedoceniany mebel w sypialni. Zawsze znajduje się w komplecie mebli sypialnianych obok łóżka sypialnianego, szafy na ubrania i komody do sypialni, a jednak jakoś go nie zauważamy. Być może dlatego, że stolik nocny zajmuje mało miejsca i zawsze stoi obok łóżka, jakby przytłoczony jego wielkością. Dopiero, gdy brakuje na niego miejsca w sypialni, możemy się przekonać jak bardzo jest potrzebny.
Stolik nocny służy do przechowywania różnych drobnych akcesoriów, które lubimy mieć blisko podczas nocnego odpoczynku. To tutaj odkładamy czytaną przed snem książkę, telefon, zegarek, biżuterię czy krem do rąk. Blat stolika nocnego to też stabilna podpora na szklankę z wodą i filiżankę z poranną kawą.

Funkcjonalność i design stolika nocnego będzie zależeć od indywidualnych potrzeb. Niektórzy wybiorą smukły mebel na nóżkach, a inni funkcjonalny stolik z szufladami lub wnęką. Naszym zdaniem najkorzystniej jest, gdy stolik nocny ma choć jedną szufladę lub zamykaną szafkę – nie wszystkie sypialniane akcesoria chcemy przecież trzymać na wierzchu.

Idealny stolik nocny powinien być dopasowany do wielkości sypialni, wysokości łóżka oraz stylu pozostałych mebli sypialnianych. Najwygodniej jest, gdy stolik nocny ma taką samą wysokość co łóżko sypialniane lub jest od niego wyższy. Dzięki temu można z mebla wygodnie korzystać i sięgać po różne przedmioty bez konieczności wstawania z łóżka, co bezpośrednio przekłada się na codzienną wygodę.

Sypialnia to najbardziej intymna przestrzeń w całym domu, dlatego warto szczególnie o nią zadbać. Wybór odpowiednich mebli sypialnianych może wynieść tę przestrzeń na nowy poziom harmonii i relaksu. Dzięki nim stworzysz przytulną i funkcjonalną sypialnię, w której będziesz z radością zaczynać i kończyć dzień.

artykuły

PORADY, INSPIRACJE

Podpowiadamy, jak urządzić wnętrza, aby były przytulne i nowoczesne, a w całym domu po prostu żyło się dobrze!
Metr po metrze daje przestrzeń!

 

Zobacz najnowsze propozycje naszych projektantów ze studia lenART DESIGN

Kup online

zobacz meble

W SALONIE PARTNERA

STREFA LENART

to kompletne, piękne i funkcjonalne aranżacje wnętrz, w których pokazujemy nasze meble w realistycznych ustawieniach.

      0
        Twój koszyk
        Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu