Sypialniany niezbędnik – szafka nocna
Home » porady IDEA » Sypialniany niezbędnik – szafka nocna

Szafka nocna – tak ważny, a tak niedoceniany mebel. Zawsze gdzieś obok. Obok łóżka, obok komody. Czasem nawet brakuje na nią miejsca. A może by tak, dla odmiany, postawić ją w centrum zainteresowania i przyjrzeć się jej bliżej?

Po co Ci ta szafka?

Niezbędna, żeby w niedzielny poranek odstawić na nią wypitą w spokoju kawę. Potrzebna także w nocy – to tutaj stoi budzik i szklanka z wodą, leży czytana przed snem książka lub pilot od telewizora. Do jej szuflady chowamy wszystkie wieczorne drobiazgi – zdjętą biżuterię, krem do rąk, akcesoria do włosów. No i wreszcie to tutaj odkładamy telefon, aby nocą naładował baterię.

Przede wszystkim funkcjonalność

Czyli dużo miejsca do przechowywania tego, co lubisz mieć blisko, nawet w nocy. Przyda się duży blat albo wnęka, na to, co lepiej mieć pod ręką. Niezbędna jest też szuflada lub zamykana szafka, bo przecież nie wszystkie sypialniane gadżety nadają się do trzymania na wierzchu. Niektóre szafki nocne mają obniżone blaty – to fajny i bardzo praktyczny zabieg, dzięki któremu drobne rzeczy nie spadają na podłogę.

W Twoim stylu

Najlepiej jest jeżeli szafka nocna współgra stylistycznie z resztą sypialni. Chyba, że lubisz designerskie patchworki, to wtedy wszystkie chwyty dozwolone. Tym, którzy lepiej czują się w bezpiecznych połączeniach polecamy wybrać meble sypialniane z jednej kolekcji. A kolorystyka? To zależy od mody, trendów i upodobań. Biel, szarość i naturalne wybarwienia drewna to kolory uniwersalne, które modne są praktycznie zawsze, a ponadto są łatwe w aranżacji.

A co jeżeli rzeczywiście brakuje miejsca na szafkę nocną?

Wtedy z pomocą przychodzi łóżko ze sprytną półką w zagłówku. Nie jest duża, ale pomieści najpotrzebniejsze rzeczy i z powodzeniem spełni rolę szafki nocnej. Odłożysz tutaj czytane książki, biżuterię czy krem do rąk. Zmieści się telefon, a dzięki otworom na odprowadzanie kabli wygodnie naładujesz swój sprzęt elektroniczny.  Zagłówki często są wyposażone w  ledowe oświetlenie, które nie tylko wprowadza do sypialni nastrojowy klimat, ale też pełni funkcję nocnych lampek. 

 

Pin It on Pinterest

Share This