Modna komoda
Home » TRENDY » Komoda wysoka – jak dobrać?

Komoda wysoka – jak dobrać?

 

Komoda wysoka to elegancki i praktyczny mebel, który świetnie odnajdzie się w różnych wnętrzach, między innymi w salonie, sypialni, pokoju dziecka i przedpokoju. Wybierz taką komodę wysoką, która będzie pasowała do Twojego wnętrza i potrzeb rodziny. My podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model komody na ubrania.

  • Wysoka komoda z szufladami to bardzo wygodny mebel, w którym możesz przechowywać odzież, dokumenty, biżuterię i inne drobne przedmioty.
  • Duża komoda głęboka to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz w niej schować większe elementy garderoby.
  • W salonach sprawdzi się też komoda na książki, zwłaszcza taka z przeszklonymi drzwiami
  • Wysoka komoda z szufladami to najpopularniejsza wersja tego mebla, ale na uwagę zasługują też komody z drzwiami oraz półkami.
  • Dla bezpieczeństwa całej rodziny, a zwłaszcza jej najmłodszych członków, komoda wysoka musi zostać przymocowana do ściany.

Jaka wysokość komody

Komoda wysoka to mebel stworzony z myślą o wygodnym przechowywaniu we wnętrzach, w których jest mało przestrzeni i dużo rzeczy do schowania. Mówiąc najprościej – w wysokiej komodzie głębokiej mieści się więcej niż w niskiej, a miejsce na podłodze zostaje zaoszczędzone. Komody mogą mieć różną wysokość i teoretycznie nie mają ograniczeń wielkości. W praktyce jednak najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda użytkowania. Dlatego najwyższe komody głębokie z szufladami lub z drzwiami mają ok. 120-130 cm. Wyższe meble mogą niestety powodować niedogodności w użytkowaniu.

Komoda wysoka w sypialni

Bielizna, skarpetki, apaszki, paski, krawaty i wszystkie inne drobne elementy garderoby – czy jest leszy mebel do ich przechowywania w sypialni niż komoda wysoka z szufladami? Szuflady zapewniają maksymalny komfort codziennego użytkowania – łatwo je otworzyć i zamknąć, a jeszcze łatwiej utrzymać w nich porządek. Dodatkowo w szufladach można umieścić różnej wielkości pudełka i organizatory, które pomogą zapanować nad bałaganem. A jeśli nie lubisz przechowywać w szufladach możesz wybrać komodę z drzwiami, za którymi równo poukładasz swoją odzież.

Blat komody wysokiej w sypialni można wykorzystać do zorganizowania mini toaletki. Wystarczy, że nad meblem zawiesisz lustro i dodasz oświetlenie. Przydadzą się też ładne szkatułki i organizatory na kosmetyki. Niezwykle elegancko i stylowo wygląda zwłaszcza prostokątne lustro zawieszone w poziomie nad komodą wysoką loft.

Komoda w sypialni

Komoda wysoka w salonie

Komody nie są najpopularniejszymi meblami do pokoi dziennych. Statystycznie, wybieramy je rzadziej niż regały czy witryny. A szkoda, bo komody jak żadne inne meble nadają się do wygodnego przechowywania dokumentów i innych ważnych drobiazgów. Ale nie tylko. Komoda na ubrania to mebel, który również sprawdzi się w salonie, zwłaszcza gdy w domu nie ma garderoby albo ogromnej szafy. Wybierając dużą komodę wysoką do salonu pamiętaj, aby stylem i kolorem odpowiadała innym meblom w pomieszczeniu. Jeśli cały salon macie zaaranżowany w stylu loftowym lub industrialnym, komoda wysoka loft będzie najlepiej pasowała do całości.

Co jeszcze można przechowywać w komodach w salonie? Może się zdziwicie, ale wiele osób wybiera komodę na książki. Najpopularniejsze modele komody na książki to takie, które posiadają przeszklone drzwi. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią sprzątać – zamykane drzwiczki komody na książki skutecznie ochronią kolekcję literatury przed kurzem i zabrudzeniami.

Nowoczesna komoda

Komoda wysoka w pokoju dziecka

Czy komoda wysoka to odpowiedni mebel do pokoju dziecka? Wielu z nas może mieć wątpliwości, bo przecież najmłodszy członek rodziny powinien mieć swobodny dostęp do swoich rzeczy – również tych umieszczonych w najwyższych szufladach komody. Meble dla dzieci kupujemy jednak na kilka lat. To, że do czegoś nie dosięga pięciolatek nie oznacza, że nie dosięgnie do tego, gdy nieco podrośnie. A do tego czasu musimy dziecku pomagać w korzystaniu z górnej części komody, a w najwyższych szufladach przechowywać rzeczy, z których dziecko rzadziej korzysta.

Jest jeszcze jedna zaleta obecności komody wysokiej w pokoju dziecka – dużo miejsca do przechowywania. A przecież pokoje dzieci i nastolatków to często najmniejsze pomieszczenia w całym domu, w których gromadzi się najwięcej rzeczy – zabawek, ubrań, książek i akcesoriów szkolnych. Dlatego na wagę złota są meble, w których można dużo pomieścić, a które nie zajmują dużo miejsca, czyli właśnie komody wysokie z szufladami. W pokoju dzieci, zwłaszcza tych mniejszych świetnie sprawdzą się też specjalne komody na książki, w których książki można układać stroną tytułową do przodu. W ten sposób dziecko łatwo odnajdzie ulubioną bajeczkę.

Pin It on Pinterest

Share This