Designerska komoda
Home » TRENDY » Designerska komoda

Designerska komoda

 

Wyjątkowa, przykuwająca wzrok i odpowiadająca najnowszym trendom wnętrzarskim – taka właśnie powinna być nowoczesna i designerska komoda. Ale poza tym musi być jeszcze funkcjonalna i pojemna. Bo komoda to nie tylko mebel służący do dekorowania naszych domów, ale przede wszystkim do wygodnego przechowywania.

  • Stylowa, modna i elegancka – to trzy najważniejsze cechy designerskiej komody.
  • Liczy się wnętrze – elegancka komoda powinna też być funkcjonalna i oferować dużo miejsca do przechowywania.
  • Designerska komoda z szufladami sprawdzi się do wygodnego przechowywania w sypialni. W salonach świetnie odnajdą się nowoczesne komody z drzwiami i przeszkleniami, w których zmieszczą się np. obrusy, zestaw do serwowania lub dekoracyjne szkło.
  • Ekskluzywna komoda nie musi być meblem wykonanym z najdroższych materiałów. Designerskie szafki to również te stworzone z płyty meblowej i/lub metalu.

Jaka powinna być designerska komoda?

Definicja designerskiej komody zmienia się wraz z modą. Dziesięć lat temu za designerską uznalibyśmy komodę w całości wykonaną z połyskującej płyty w kolorze śnieżnej bieli. Dzisiaj designerska komoda nowoczesna wygląda zupełnie inaczej. Co ważne, designerska komoda nie musi być wykonana tylko z drogich materiałów. Za designerskie można uznać zarówno ekskluzywne komody z drewna dębowego, jak i komody z płyty meblowej czy nowoczesne komody z metalu.

Dresignerskie komody lubią zdecydowane kolory, np. głęboką czerń, elegancką szarość oraz barwy nieoczywiste, jak modny granat czy kolory inspirowane naturą w odcieniach szałwii i mięty. Nieustannie modne są naturalne barwy drewna, zwłaszcza te, na których widać wyraźny rysunek usłojenia. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też oryginalne komody wykonane z dwóch lub więcej materiałów, np. czarnego metalu i płyty w kolorze drewna.

Ale w designerskich komodach liczą się też dodatki – nóżki, uchwyty, frezowania i oświetlenie. To one często budują cały charakter i sprawiają, że mebel jest wyjątkowy i ciekawy. Dzisiejsze nowoczesne komody najczęściej wspierają się na nóżkach – smukłych i lekkich lub geometrycznych, wykonanych z metalu, drewna lub materiałów je imitujących. Mają minimalistyczne lub geometryczne uchwyty, albo wręcz przeciwnie – całkowicie gładkie fronty lub ukryte frezowania ułatwiające otwieranie mebli. I w końcu – są wyposażone w oświetlenie – wewnętrzne w częściach przeszklonych lub zewnętrze, podkreślające ciekawy styl frontów.

Komoda_Salon

Designerska komoda w salonie

Salon to niejako wizytówka domu, dlatego tak bardzo dbamy o jego wystrój. Nic więc dziwnego, że to tutaj ustawiamy najbardziej designerskie meble, w tym także piękne komody. Co w nich przechowujemy? W designerskich komodach z szufladami najczęściej chowamy dokumenty, zdjęcia i biżuterię. Jeżeli komoda ma drzwi, chętnie umieszczamy w nich obrusy czy zastawę stołową. W komodach z przeszklonymi drzwiami urządzamy mini barek, eksponujemy książki lub ulubione dekoracje. Niska komoda w salonie może pełnić rolę designerskiej szafki pod telewizor.

Jak modnie urządzić komodę?

Komoda to mebel, który doskonale nadaje się do niemal wszystkich pomieszczeń. Świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni, przedpokoju, garderobie czy w pokoju dziecka i nastolatka. To sprawia, że sposób urządzenia designerskiej komody zależy od tego, w jakim pomieszczeniu się znajduje. Komoda w sypialni służy głównie do przechowywania bielizny i drobnych elementów garderoby, ale jeśli zawiesimy nad nią lustro możemy w łatwy sposób urządzić sypialnianą toaletkę. Lustro, zwłaszcza w układzie poziomym warto też zawiesić nad elegancką komodą do salonu. Takie połączenie nada pomieszczeniu szykowny charakter i optycznie powiększy wnętrze. Z kolei na blacie komody w przedpokoju warto ustawić elegancki organizer, który pomoże zapanować nad porzuconymi w pośpiechu drobiazgami. A jeśli nie wiesz, jak urządzić swoją designerską komodę lub przestrzeń obok niej, pomyśl o kwiatach – zieleń roślin dobrze wpływa na każde pomieszczenie.

komoda_w pokoju_dziennym

Pin It on Pinterest

Share This