Wygodna strefa nauki – jakie meble ustawić koło biurka?

Podstawą aranżacji pokoju ucznia i uczennicy jest oczywiście ergonomiczne biurko. Co jednak powinno znajdować się obok niego, aby strefa nauki była wygodna i funkcjonalna dla młodego człowieka? Zobacz nasze pomysły i aranżacje, które ułatwiają życie!

 

Regał

Regał z pojemnymi półkami to najlepsze miejsce do przechowywania książek, atlasów i pomocy naukowych. W zależności od wielkości domowej biblioteczki (i rozmiarów pokoju) można zdecydować się na jeden lub dwa takie same regały. Możesz też wybierać wśród klasycznych brył z półkami lub bardzo funkcjonalnych modeli z półkami i dodatkową szufladą lub szafką.

Bardzo ciekawe są regały, które możesz ustawić na końcu (lub początku) ciągu meblowego aż na trzy sposoby, a także bryły z półkami z dwóch stron!

BUMERANG

Regał BUMERANG dostępny z dwóch stron

Regał MEET ME świetnie wygląda na początku ciągu meblowego

Szafka

Pojemna szafka z wygodnym podziałem funkcjonalnym przyda się w każdym młodzieżowym pokoju. Najlepiej jeżeli mebel będzie posiadał zamykane szafki i półki/wnęki o różnych wysokościach – taki układ pozwali część rzeczy przechowywać w ukryciu, a inne wyeksponować lub mieć zawsze pod ręką. Warto poszukać takiej szafki, w której będzie można wygodnie umieścić drukarkę. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy mebel posiada otwory na odprowadzenie kabli.

Strefa nauki | kolekcja IMOLA

szafka z klapą na drukarkę | kolekcja MEET ME

Mobilny pomocnik

Mebel na kółkach, który w zależności od potrzeb może zmieniać miejsce i pełnić różne funkcje? Jak najbardziej! W ciągu dnia może stać przy biurku i pełnić kilka ról:

  • przedłuży blat roboczy
  • pozwoli odłożyć podręczniki na wygodne półki
  • sprawi, że to co najważniejsze zawsze będziesz mieć pod ręką.

Wieczorem bez wysiłku przesuniesz go w kierunku łóżka, gdzie zamieni się w stolik nocny lub praktyczny blat pod laptopa – teraz możesz wygodnie obejrzeć ulubiony serial.

Biurko i mobilny koziołek z kolekcji MEET ME

Nadstawka

Niektóre biurka są dostosowane do umieszczenia na nich bardzo praktycznych nadstawek, np. w formie sekretarzyka lub toaletki. Dzięki temu możesz uzyskać ciekawie zorganizowane miejsce, w którym łatwo zapanujesz nad porządkiem.

Biurka z nadstawkami LUNA i STORY

Wiszące półki

To świetne rozwiązanie, które pozwala wykorzystać ściany do przechowywania, a do tego zapewnia dużą swobodę aranżacji. Umieścisz na nich książki, dekoracje, zdjęcia, pomoce naukowe – co tylko chcesz. Ilość półek zależy tylko od Ciebie, tak samo jak miejsce, w którym je zawiesisz. Półki możesz łączyć w dowolnych konfiguracjach – zawiesić dwie podłużne półki jedna nad drugą lub stworzyć ciekawy zestaw z kwadratowych i prostokątnych brył.

Biurko z kolekcji TECTO

 

Zobacz wszystkie kolekcje naszych mebli dziecięco-młodzieżowych