Wielozadaniowe meble do małych pokoi – nowa kolekcja MEET ME

Meble z kolekcji MEET ME zaprojektowano z myślą małych pokojach dziecięcych i młodzieżowych, a ich największe zalety to mobilność oraz wielofunkcyjność. Dzięki tym cechom w jednej chwili można zamienić pokój do nauki w sypialnię lub stworzyć dodatkowe miejsca do siedzenia. MEET ME to meble, które pokochają dzieci uwielbiające przyjmować gości. Dobry design w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem sprawiają, że kolekcja doskonale dopasuje się do każdej aranżacji.

Niewielka przestrzeń

Pokój dla dziecka to na ogół najmniejszy pokój w mieszkaniu, w którym jednocześnie najwięcej się dzieje. Tutaj tętni życie, dlatego tak ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni i wygoda użytkowania. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą meble, których największą zaletą jest mobilność i wielozadaniowość. MEET ME to nowoczesne meble stworzone z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w szkole oraz o nastolatkach. System doskonale sprawdzi się w niewielkich pokojach, w których cenny jest każdy metr powierzchni. Wielozadaniowy system szaf, półek, regałów i nadstawek pozwala na łączenie ich w praktyczne zestawy oraz dowolne kształtowanie otoczenia. Duża ilość zamykanych szafek i schowków zachwyci miłośników porządku, a wrażenie ładu spotęgują gładkie fronty z pomysłowymi uchwytami.

Sprytne połączenia

Nowy system marki Lenart to meble typu trasformers, które pozwalają w jednej chwili przearanżować pomieszczenie i zmienić jego funkcje. Takim meblem jest praktyczny kontenerek (MT16), który może pełnić kilka zadań – na ogół jest niewielkim stolikiem z ukrytym wewnątrz schowkiem. Gdy przychodzą goście, kontenerek warto przykryć poduszką i w ten sposób stworzyć dodatkowe miejsce do siedzenia. Mebel może również pełnić rolę stolika z siedziskiem i podnoszonym blatem, na którym można postawić laptop lub kubek z herbatą. Z kolei dosunięty do łóżka z powodzeniem zamieni się w stolik nocny.

Wielofunkcyjne łóżko

Absolutnym hitem tej kolekcji jest łóżko (z wygodnym bonellowym materacem w zestawie), które może pełnić również rolę kanapy – wystarczy, że nałożymy na nie praktyczną nadstawkę (MT17). Jej wnętrze kryje w sobie trzy pojemne komory (w jednej z nich przewidziano miejsce na odprowadzenie kabli). Blat nadstawki warto wykorzystać jako półkę lub stolik, na który można odłożyć czytaną przed snem książkę, postawić śniadanie lub poczęstunek dla odwiedzającej nas koleżanki. Jeżeli na blacie nadstawki ułożymy poduchy (dostępne w zestawie) uzyskamy wygodne oparcie. To jednak nie koniec zalet łóżka. Jak przystało na mebel wielofunkcyjny, również przestrzeń pod łóżkiem możemy na wiele sposobów modyfikować, wybierając odpowiednie elementy kolekcji. Łóżko jest jednoosobowe, jeżeli jednak nasi goście często zostają na noc warto zaopatrzyć się w szufladę z materacem piankowym i schowkiem na poście (MT18). W zestawie dostępna jest również sama szuflada (MT19) oraz praktyczne kontenerki (MT15) – pod łóżkiem zmieszczą się aż trzy takie pojemniki i tylko od nas zależy co w nich schowamy.

Ład pod kontrolą

W każdym dziecięcym i młodzieżowym pokoju potrzeba sporo schowków, które oprócz ubrań, muszą pomieścić wszystkie akcesoria niezbędne do nauki i realizowania pasji. Pojemna szafa pełni funkcję garderoby – dzięki niej w pokoju zapanuje ład i porządek. W kolekcji dostępne są aż cztery warianty szaf – duża szafa narożna, pojemna szafa z przesuwnymi drzwiami, oraz dwie nieco mniejsze – klasyczna oraz z dodatkowymi półkami oddzielającymi dwa skrzydła drzwi – wnętrze każdej wyposażono tak, aby każdy mógł znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie. Fronty szaf zdobią lustra, dzięki którym niewielkie pokoje nabierają lekkości i wizualnie się powiększają. Przy biurku zaplanowano funkcjonalne, zamykane piórniki, pozwalające na ogarnięcie szkolnych akcesoriów i ukrycie młodzieżowych sekretów. Mobilny kontenerek na kółkach (MT07) pomoże uporządkować przestrzeń wokół biurka, a wieczorem sprawdzi się jako stolik nocny, na którym można postawić laptop i obejrzeć film, leżąc w łóżku. Warto również zwrócić uwagę na praktyczny schowek w szafce z klapą (MT12) – można w nim ukryć drukarkę lub inne przedmioty, do których potrzebny jest łatwy dostęp. Uzupełnieniem kolekcji są dodatkowe szafki i wiszące półki, które można ze sobą dowolnie zestawiać, w zależności od potrzeb dziecka i rozmiaru pokoju.

Modne i ponadczasowe

Meble dziecięce i młodzieżowe MEET ME to idealna propozycja dla miłośników klasyki – bukowy rysunek drewna świetnie komponuje się z szarymi elementami. Dzięki uniwersalnym barwom meble MEET ME doskonale odnajdą się zarówno w pomieszczeniu pełnym kolorów, jak i w pokoju o stonowanym, czy nawet surowym charakterze. Modny design w połączeniu z ponadczasowym wzornictwem daje możliwość wykreowania przytulnego miejsca, które pozwoli wyrazić osobowość dorastającego dziecka i pobudzi w nim ciekawość odkrywania świata.

Rozwiązanie na lata

W pokoju dziecięcym i młodzieżowym najważniejsze jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, którą najlepiej zorganizować tak, aby młody człowiek mógł swobodnie bawić się, uczyć i relaksować w najlepszy dla siebie sposób – zapraszając przyjaciół lub wypoczywając z książką i dobrym filmem.

Dzięki meblom MEET ME z łatwością zaaranżujemy nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń. Z kolei ich wielozadaniowość i dowolność modyfikacji sprawiają, że można cieszyć się nimi przez cały okres szkolny, a nawet o kilka lat dłużej.