Trendy wnętrzarskie na 2022 rok! Zobacz co będzie modne.
Home » TRENDY » Trendy wnętrzarskie na 2022 rok! Zobacz co będzie modne.

2022 to nie tylko nowy rok, ale też idealny czas na zmiany. Jakie będą trendy we wnętrzach w nadchodzącym sezonie? Jakie materiały ozdobią nasze domy i mieszkania? Najnowsze propozycje na nadchodzący rok zapowiadają się bardzo ciekawie, przeczytajcie sami!

Magia kontrastów

Rok 2022 wieku będzie rokiem ciekawych połączeń. Na topie wciąż będą proste, oszczędne formy, jednak ich ozdobne detale wykroczą poza skandynawską skromność, która dominowała przez ostatnie lata. Do łask wrócą solidne bryły, często wsparte na smukłych, lekkich nóżkach. Masywność mebli zostanie też złagodzona poprzez delikatne zaokrąglenia rogów i krawędzi. Obok krągłości, znów na zasadzie kontrastu, dobrze będzie ustawić coś geometrycznego, chociażby obraz o prostokątnej ramie i ostrych kantach lub prostą grafikę przedstawiającą trójkąty, romby i kwadraty.

Wraz z początkiem roku zapowiada się wielki powrót meblościanek, jednak w nowoczesnej, funkcjonalnej i modułowej formie, która pozwoli dopasować meble do każdego niemal wnętrza. Obowiązkowym dodatkiem mebli do salonu (i nie tylko!) będzie szkło – pojawi się ono w witrynach, ale nie tylko. Modne będą klasyczne, białe szkła, a także kolorowe i przydymione. Ciekawym trendem są lustra, które projektanci umieszczają w różnych, nieoczywistych punktach, także w pokojach dziennych, np. zawieszone nad niskimi meblami.

 

W barwach natury

Naturalne odcienie drewna to trend, który wyraźnie zaznaczył swą obecność już w ubiegłym roku, a w 2022 będzie święcił prawdziwe tryumfy. Modne będą najróżniejsze wybarwienia drewna, a szczególnie te w ciepłych tonacjach. W naszych mieszkaniach coraz częściej będą pojawiać się też dekory w ciemnobrązowych lub niemal czarnych barwach dębu. Ważny będzie także rysunek drewna – im wyraźniejszy tym lepiej i bardziej na czasie. Na topie wciąż pozostanie szarość – kolor uniwersalny oraz niezwykle łatwy i plastyczny w aranżacji.

Drewniane dekory świetnie będą wyglądać solo lub w połączeniu z innymi materiałami. Modne będą zwłaszcza detale w kolorze przygaszonego złota, zaśniedziałej miedzi, mosiądzu i lśniącego chromu. Dużo będzie przełamań w kolorze głębokiej czerni. Pojawią się także dodatki z dawno niewidzianych kamieni szlachetnych – marmurów, granitów lub ich imitacji.

 

Funkcjonalność

Nowoczesne meble mają być nie tylko ładne i modne, ale także (a może i przede wszystkim) funkcjonalne. Wielu z nas mieszka w małych mieszkaniach, w których trzeba mądrze rozplanować każdy metr przestrzeni. Dlatego tak ważna jest modułowość, która dotyczy zarówno wspominanych wcześniej meblościanek, jak i kompletów wypoczynkowych oraz mebli dziecięco-młodzieżowych. Równie ciekawym trendem jest coraz większa popularność mebli typu 3w1, które mogą pełnić różne funkcje oraz zmieniać swoje role w ciągu dnia.

Czas na eko

Design początku lat dwudziestych XXI wieku skupi się na ekologii – to trend, od którego nie ma już odwrotu. W praktyce oznacza to działania na wielu poziomach – od wykorzystywania do produkcji mebli, materiałów z recyklingu, poprzez nadawanie drugiego życia meblom odkupionym od innych, po wykorzystanie do zdobienia materiałów naturalnych, np. muszelek, piór, kamieni. Ekologia ma też wpływ na kolory, jakie wybieramy do aranżacji naszych wnętrz. W najbliższym czasie modne będą wszelkie kolory natury – od rodzimych odcieni lnu po spalone słońcem barwy pustyni.

Trendy jakie prognozuje się na nadchodzący sezon to ogromne wyzwanie dla projektantów, ale także da wszystkich, którzy chcą żyć modnie i ze smakiem. Jedne jest pewne – nasze wnętrza już niedługo czeka dużo ciekawych zmian. Miejmy nadzieje, że ich efektem będzie ciekawie urządzony dom, w którym będzie się nam żyło po prostu najlepiej. 

 

Pin It on Pinterest

Share This