Trendy w designie jesień-zima 2020
Home » porady IDEA » Trendy w designie jesień-zima 2020

Druga połowa 2020 roku nie przyniosła znaczących zmian w designie wnętrz i meblarstwie, jest jednak kilka nowości. Nadal lubimy otaczać się tym, co związane z naturą – kolorami drewna, ziemi i przyrody. Z drugiej strony podoba nam się to, co industrialne – metal, chrom i szczotkowane złoto. To połączenie kontrastów pozwala tworzyć ciekawe meblowe formy, które doskonale prezentują się w naszych mieszkaniach.

Natura w natarciu

W trendach nadal dominują dekory odzwierciedlające naturalną strukturę drewna w najróżniejszych odcieniach – od jasnych kolorów sosny po wyraziste dęby. Pojawiają się również ciepłe wybarwienia przypominające drewno egzotyczne – w odcieniach żółci, brązu a nawet wpadające w czerwień. Nadal świetnie utrzymuje się trend łączenia rozbieżności – kolorów drewna z wzorami o strukturze surowego betonu, chłodnych kamieni i marmurów. Popularny jest tez metal i jego imitacje, który wyjątkowo ciekawie wygląda jako rama, akcentująca kształt bryły. Na topie nadal są meble na nóżkach – zwłaszcza tych geometrycznych, wykonanych na podobieństwo metalowych konstrukcji.

Modny mat

Nasze meble stopniowo przestają błyszczeć – to co jeszcze niedawno się świeciło, obecnie urzeka elegancką, matową powierzchnią. Coraz popularniejsze są ciemne supermaty – głęboka czerń, szarość, granat czy zieleń to dziś synonim prestiżu i dobrego gustu. Matowe dekory świetnie prezentują się w połączniu z wybarwieniami drewna. Są też bardzo praktyczne, bo łatwiej utrzymać je w nieskazitelnej czystości.

Efekty świetlne

W ostatnich latach oświetlenie do mebli przeszło prawdziwą rewolucję. Początkowo światło było dodatkiem do mebli kuchennych, gdzie pełniło głównie rolę funkcjonalną. Później zaczęło pojawiać się w witrynach w pokoju dziennym i tu już odrywało funkcję czysto estetyczną – pozwalało zaakcentować urodę przedmiotów umieszczonych za szkłem, a wieczorem zbudować przytulny nastrój. Obecnie coraz częściej akcentuje się światłem strukturę frontów w meblach do pokoi dziennych, szczególnie gdy są to fronty o przestrzennym kształcie. Zupełną nowością jest natomiast ledowe oświetlenie w meblach dziecięcych i młodzieżowych. Trend jest świeży, ale z pewnością zyska wielu wielbicieli.

 

Barwy natury, fronty w głębokich matach i światło, które tworzy najlepszy klimat – te trendy to ogromne wyzwanie dla projektantów. To tez ciekawy koncept dla wszystkich, którzy chcą mieszkać modnie, ciekawie i ze smakiem.

 

Pin It on Pinterest

Share This