Pięć sprytnych trików, które zmienią Twoją sypialnię
Home » porady IDEA » Pięć sprytnych trików, które zmienią Twoją sypialnię

Czy meble mają być tylko piękne i designerskie? NIE! Dobry styl jest bardzo ważny, ale równie ważna jest funkcjonalność. Poznaj pięć dobrze przemyślanych mebli, dzięki którym lepiej wykorzystasz przestrzeń i zadbasz o codzienną wygodę.

Łóżko z pojemnikiem na… wszystko!

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Niezbędne każdemu, kto chce wygodnie odpocząć i dobrze się wyspać. Często jednak zapominamy, że pod materacem mamy prawie cztery metry kwadratowe przestrzeni, którą możemy wykorzystać również do przechowywania. Wystarczy, że zamiast zwykłego łóżka, wybierzemy takie z pojemnikiem na pościel. Oczywiście „na pościel” to tylko nazwa, bo w takich pojemnikach mieści się o wiele więcej. Z powodzeniem możesz tam schować sezonową odzież i obuwie, walizki, wszelkiego rodzaju „przydasię”, a nawet sprzęt sportowy. Wybierając takie łóżko zwróć uwagę na mechanizmy ułatwiające podnoszenie i opuszczanie ramy z materacem.

Toaletka Twoich marzeń

Toaletka w sypialni to spełnienie marzeń wielu kobiet. Możesz ją urządzić na specjalnie dedykowanym do tego meblu albo wykorzystać blat komody. Wystarczy dobrze dobrane lustro (zawieszone na ścianie lub ustawione na meblu) i dodatki ułatwiające przechowywanie kosmetyków. I już – możesz cieszyć się wymarzonym kącikiem do pielęgnacji urody, świetnie dopasowanym do Twoich potrzeb.

Półka w zagłówku łóżka

Mistrzowskie rozwiązanie dla małych sypialni, w których nie ma miejsca na stoliki nocne. Na takiej półce możesz umieścić wszystkie ulubione przedmioty – czytaną przed snem książkę, budzik, biżuterię. Wszystko, co chcesz mieć blisko podczas nocnego wypoczynku. Dzięki otworom na odprowadzenie kabli, półka w zagłówku stanie się wygodnym miejscem do nocnego ładowania telefonu. Do tego zajmuje tak niewiele miejsca. Polecamy wszystkim, nie tylko posiadaczom niewielkich pokoi.

Obniżone blaty mebli

Znasz to uczucie, gdy próbujesz wyłączyć dzwoniący natrętnie budzik, a przy okazji strącasz wszystko inne, co znajduje się na stoliku nocnym? Mamy na to rozwiązanie – obniżone blaty, które uchronią przedmioty przed upadkiem. Są bardzo praktyczne, ale też świetnie wyglądają i nadają meblom nowoczesny charakter. Obniżone blaty zastosowaliśmy nie tylko przy stolikach nocnych, ale też w komodach w kolekcjach DENTRO i CLARO.

Wygodny zagłówek

Taki, o który można się komfortowo oprzeć podczas czytania lub oglądania filmu. Najbardziej efektowne są oczywiście szerokie tapicerowane wezgłowia, które dają nie tylko najwyższy komfort, ale też wprowadzają do wnętrza wyrafinowany styl. Dla tych, którzy lubią skromniejszy design polecamy ciekawie wyprofilowane zagłówki łóżka DENTRO lub IDEA, umożliwiające zachowanie wygodnej półleżącej pozycji.

 

Pin It on Pinterest

Share This