Nowoczesne witryny – przechowuj i eksponuj!

Szukasz mebla, który pozwoli w wygodny sposób przechować niezbędne domowe przedmioty oraz ciekawie wyeksponować dekoracje, książki czy pamiątki? Postaw na witrynę z praktycznym podziałem, taką która obok przeszklonej części będzie miała zamykaną szafkę lub szufladę.

Kolekcja QUANT

Wygodna w użytkowaniu

Witryna to mebel dwufunkcyjny, który z jednej strony pozwala coś schować, a z drugiej pięknie wyeksponować. Dzięki nim, to, co warte pokazania, może na co dzień cieszyć oko domowników oraz zaproszonych gości. Ważna jest także wygoda użytkowania – przedmioty umieszczone za szkłem mniej się kurzą, przez co nie wymagają częstego sprzątania.

Gdzie je ustawić?

Witryny świetnie prezentują się w salonach, ale także w jadalniach, albo na granicy tych dwóch stref. Mebel umieszczony w jadalni, pozwala część rzeczy, np. zastawę stołową lub obiadową, przenieść z kuchennych szafek. To znakomite rozwiązanie, zwłaszcza w kuchniach, w których liczy się każdy metr wolnej powierzchni. W salonach witryny najczęściej znajdują się w sąsiedztwie szafki RTV – wspomagają aranżację strefy rozrywki i tworzą elegancki ciąg zabudowy.

Kolekcja NELSON

Co przechowywać za szkłem?

Co tylko chcesz! Odświętny komplet porcelany, wysokie szkło, kieliszki, rodzinne zdjęcia, dekoracje – to Twój wybór odzwierciedlający gust i upodobania mieszkańców. Nowy trend pozwala wręcz traktować witrynę jak każde inne miejsce do przechowywania i wyeksponować kontrolowany nieład. Świetnym rozwiązaniem jest zaplanowanie w witrynie domowej biblioteczki. Dzięki temu książki unikną starcia z kurzem, jak to ma miejsce w przypadku otwartego regału. Jeżeli dysponujesz dużym pomieszczeniem warto ustawić obok siebie kilka witryn i stworzyć okazałą bibliotekę.

witryna WAVE

Co przechowywać w części zamkniętej?

Wszystko, czego nie chcesz trzymać na wierzchu. W zależności od swoich rozmiarów, witryna to dobre miejsce na dokumenty, biżuterię czy domowe tekstylia (ręczniki, pościel, obrusy). Mebel może też pełnić funkcję barku, w którym schowasz lub wyeksponujesz ulubione trunki i szkło.

Witryna QUANT

Solo czy w komplecie?

Witrynę możesz wybrać z tej samej kolekcji, co resztę mebli do salonu. Masz wówczas pewność, że całość stworzy harmonijną kompozycję, a wnętrze będzie miało spójny styl. Jeżeli natomiast szukasz niepowtarzalnego wystroju, możesz zdecydować się na oryginalny w formie mebel, który będzie efektownie kontrastował z resztą pomieszczenia. Bardzo ciekawie wyglądają salony, w których każdy mebel jest z innego kompletu. Taki pozorny misz-masz jest jednak bardzo starannie zaplanowany, a meble dokładnie wybrane.

Witryna WAVE

Czy warto kupić witrynę z oświetleniem?

Jak najbardziej! Światło bijące z przeszklonych elementów pomaga nie tylko podkreślić urodę mebli i umieszczonych w nich dekoracji, ale też sprawia, że wieczorami salon wypełnia się przytulnym, nastrojowym klimatem. Odpoczynek w takim miejscu to prawdziwa przyjemność!

 

Zobacz wszystkie nasze witryny!