Meble QUBIC – mieszkaj modnie bez względu na to, ile masz lat
Home » porady IDEA » Meble QUBIC – mieszkaj modnie bez względu na to, ile masz lat

Zmieniają się trendy, pojawiają się nowe wzory, a meble dla dzieci i młodzieży wciąż w tym samym stylu? Niekoniecznie. W swojej najnowszej kolekcji młodzieżowej pokazaliśmy nowy pomysł na nowoczesny i bardziej funkcjonalny pokój dla nastolatków.

Przede wszystkim styl

Meble QUBIC, mimo, że dedykowane nastolatkom, niewiele mają wspólnego z klasycznie pojmowaną kolekcją junior. Założenie projektantów było proste – poczucie estetyki i świadomość aktualnych trendów jest dla współczesnej młodzieży często wyższa, niż dla pokolenia ich rodziców. Młody człowiek też chce mieszkać wygodnie, oryginalnie i modnie.

Tak powstała kolekcja QUBIC. Intrygujący, geometryczny efekt zapewnił prosty, a jakże efektowny zabieg cofnięcia frontów względem korpusów. Kształtne, wykonane z metalu uchwyty uzupełniają nowoczesny wizerunek. Niepowtarzalny charakter mebli to też zasługa ciekawych, pozornie kontrastujących kolorów i faktur, które przeplatają się na bryłach w nieoczywistych proporcjach – raz dominuje jasna szarość, a innym razem ciepłe wybarwienie przypominające drewno. Tej mieszance towarzyszy wyrazisty grafit, akcentujący wybrane części brył. Takie połączenie barw ma też jeszcze jedną zaletę – jest uniwersalne i ponadczasowe. Meble pasują zarówno do pokoi dziewcząt jak i chłopców w różnym wieku – od młodszych nastolatków, aż do studentów. A szarości i kolor drewna? Modne są zawsze i zawsze są niezwykle łatwe w aranżacji.

Pomarańczowa rewolucja

Smaku całości dodaje energetyczne, pomarańczowe światło, zastosowane niemal w każdej bryle. Ledowe oświetlenie, które jest niemal standardem w kolekcjach livingowych, wciąż rzadko stosuje się meblach junior. A szkoda, bo światło nie dość, że nadaje meblom wyrazisty charakter to jest też bardzo praktyczne – przytłumiony blask delikatnie rozprasza ciemność, budując przytulny klimat.

Dużo miejsca na wszystko

Projektanci mebli zadbali również o wysoką funkcjonalność mebli. Niemal każda bryła posiada zamykaną przestrzeń do przechowywania, praktyczną szufladę oraz półkę lub wnękę na książki, dekoracje i inne drobiazgi. Uwagę zwraca duża szafa trzydrzwiowa z wygodnym układem wnętrza oraz średniej wysokości szafki i regały.

Niesztampowe łóżko

Zdrowy sen jest najważniejszy stąd pomysł na szerokie i komfortowe łóżko. Koniec z niewygodnymi leżankami i byle jakimi materacami. Łóżko QUBIC to 120 cm wygodnego spania. Można je uzupełnić dowolnym, idealnie pod siebie dobranym, materacem. W kolekcji jest również dostępne węższe, 90 cm łóżko, zaprojektowane z myślą o posiadaczach mniejszych pokoi. Obok łóżka warto zarezerwować miejsce na ciekawy w formie stolik nocny. Jego kształt akcentuje ledowe światło, które może też pełnić funkcję nocnej lampki.

Ucz się wygodnie

Ciekawe jest też biurko, bo nie dość, że świetnie wygląda to ma też dużo miejsca na zeszyty, książki, pomoce naukowe i masę innych drobiazgów. Pod dużym blatem znajdują się dwie szuflady, jest też zamykana szafka, której blat możesz wykorzystać jako praktyczną półkę. Biurko posiada również tylną blendę, zabezpieczającą przedmioty przed upadkiem. Ledowe oświetlenie ciekawie akcentuje styl mebla.

 

Pin It on Pinterest

Share This