Jesienne trendy w Twoim domu
Home » porady DENTRO » Jesienne trendy w Twoim domu

Jesień to czas gdy otulamy nasze domy przytulnością. Wesołe i energetyczne barwy wymieniamy na kolory ziemi, w strategicznych miejscach rozkładamy puszyste koce, a w kuchni roztaczamy aromatyczne zapachy – cynamonu, kardamonu, kakao i imbiru. Jakie jeszcze zmiany można wprowadzić w naszych wnętrzach, aby było jeszcze bardziej klimatycznie i nastrojowo?

Barwy natury

Naturalne barwy drewna są modne przez cały rok, ale jesienią ich obecność nabiera innego charakteru. Wtedy najlepiej czujemy przytulną i ciepłą moc drewnianych kolorów. Jeżeli zestawimy je modnymi obecnie dodatkami – przygaszonym złotem, szczotkowaną miedzią lub loftowym metalem uzyskamy połączenie w stylu nowoczesnej elegancji. Wielbiciele kontrastów mogą ciepłe kolory drewna przełamać chłodnym, lśniącym chromem lub znów modnymi kamieniami – marmurami, granitami i ich imitacją.

Światło

Jesienią szybciej zapada zmrok, który warto rozproszyć odpowiednim oświetleniem. Przytłumione, ledowe światło bijące z przeszklonych witryn lub innych zakamarków wprowadza do wnętrza przytulny klimat, pozwala poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Atmosfera w sam raz na spokojny wieczór z książką, kocem i filiżanką kakao. Nie zapominajmy też o świecach – ich przytłumiony blask sprawia, że jesienna chandra ustępuje miejsca pozytywnemu nastrojowi.

Jeszcze więcej miękkości

Jesienią cenimy komfort, ciepło i przytulne klimaty. Lubimy otaczać się miękkimi tkaninami, puchatymi poduszkami. Tapicerowane kanapy i łóżka stają się ulubionymi meblami w całym domu. Ich miękkie wykończenie pozwala odprężyć się po dniu pełnym pracy i wyzwań codzienności. Pozwólmy sobie na te chwile relaksu i przyjemności.

Jesienne dekoracje

Najlepsze jesienne dekoracje tworzy sama natura. Zamiast wyszukanych dodatków zaproś do domu jesienne owoce i warzywa – kolorowe dynie, zielone i żółte cukinie oraz kabaczki, fioletowe śliwki i rumiane jabłka. Ustawione w wiklinowych koszach lub metalowych misach stworzą wyjątkowy klimat. Świetne jest to, że możesz je na bieżąco wymieniać, gdy tylko któryś owoc wykorzystasz w swoich kuchennych rewolucjach.

 

Pin It on Pinterest

Share This