Jakie kolory mebli są na topie?
Home » TRENDY » Jakie kolory mebli są na topie?

Jesteście ciekawi jakie będą trendy wnętrzarskie w najbliższych miesiącach? Co będzie na topie? Mamy kilka pewniaków, dotyczących najmodniejszych wybarwień i chętnie o tym opowiemy!

Wracamy do drewna

Naturalne wybarwienia imitujące kolory drewna to trend, który już do nas zawitał, a w drugiej połowie 2020 roku rozgości się na dobre. Modne będą wszelkie odcienie drewnopodobnych dekorów – zarówno te ciepłe, jak i chłodniejsze, a nawet surowe. Wzrost popularności zanotuje też wyraźny rysunek drewna, najlepiej z mocno widocznym usłojeniem.

Dekory o barwie drewna często będą występować w połączeniu z innymi kolorystycznymi detalami – głównie z czernią, szarością i grafitem. Bardzo popularne będzie się też złoto, szczególnie w przygaszonym odcieniu.

Szarości wciąż na topie

Szary i grafit to kolory uniwersalne, które będą nadal popularne. Meble w szarych barwach sprawiają, że wnętrze jest nowoczesne i eleganckie. Duże znaczenie ma też łatwość aranżacji – szarość świetnie komponuje się niemal ze wszystkimi odcieniami i fakturami, a to bardzo ważne, bo kolor ten najlepiej wygląda przełamany innymi detalami, np. w tymi imitującymi drewno.

Ciemno, ciemno, coraz ciemniej

Dekory w kolorze ciemnego drewna oraz głęboka czerń – matowa i połyskująca – takie meble coraz częściej pojawiają się na rynku i zyskują bardzo dużą popularność. Dlaczego? Dla wielu z nas ciemne odcienie to synonim elegancji, którą chcemy przenieść do naszych pomieszczeń. Ciemne meble świetnie wyglądają solo – w całości wykonane z jednego dekoru lub w połączeniu z innymi detalami. W tym przypadku nie ma mowy o kontrastach. Całość powinna tworzyć harmonijną, spójną kompozycję.

Czysta biel w odwrocie

To możemy powiedzieć z całą pewnością – skończyła się dominacja bieli. Nie oznacza to jednak, że biel całkowicie zniknie z naszych pomieszczeń. Białe wnętrza zawsze będą miały swoich wielbicieli, dla których aktualna moda będzie miała drugorzędne znaczenie. Czy to źle? Bynajmniej! Najważniejsze jest to, aby w swoim domu czuć się po prostu dobrze!

 

Pin It on Pinterest

Share This