Co powinno znaleźć się w idealnej sypialni?

Jakie meble wybrać do sypialni, aby była wygodna, stylowa i funkcjonalna? Takie, które ułatwiają codzienne życie i pozwalają komfortowo wypocząć, tak jak najbardziej lubimy! Oto kilka podpowiedzi!

Komfortowe łóżko

Łóżko to podstawa każdej sypialni. Ważne, aby było wygodne i odpowiednio szerokie. Powinno posiadać elastyczny, szczebelkowy stelaż oraz solidną ramę, bo to one odpowiadają za wytrzymałość mebla.

Ale to nie wszystko. Łóżko zajmuje nam około 3-4 m2 powierzchni podłogi. Tę przestrzeń warto wykorzystać nie tylko do spania, ale również do przechowywania. Wiele łóżek wyposażonych jest głębokie i bardzo pojemne komory, w których wygodnie przechowamy, wszystko, co nie zmieściło się w szafie. To dobre miejsce na sezonową odzież i obuwie, walizki, a nawet sprzęt sportowy. Ważne jest, aby podnoszenie i opuszczenie ramy z materacem było wygodne i lekkie – pomogą w tym specjalne podnośniki.

Wybierając łóżko zwróćmy jeszcze uwagę na zagłówek. Jest on nie tylko dekoracyjną częścią mebla, ale przede wszystkim pozwala wygodnie oprzeć się i poczytać lub obejrzeć film. Ergonomicznie wygięty zagłówek zaplanowaliśmy w łóżku WAVE – został on odpowiednio nachylony, aby można było się o niego wygodnie oprzeć i poczytać lub obejrzeć film.

Niektóre zagłówki wyposażone są w dodatkowe sprytne rozwiązania jak np. wewnętrzną półkę idealną do odłożenia telefonu, książek i innych drobiazgów. Z tyłu zagłówka przewidziano nawet otwory na odprowadzenie kabli do ładowarki. W małej sypialni taka półka może z powodzeniem zastąpić szafki nocne. Takie multifunkcjonalne zagłówki znajdziesz np. w łóżku DENTRO lub łóżku NEVORA.

Pojemna szafa

W sypialni najchętniej przechowujemy odzież, bieliznę i tekstylia takie jak pościel oraz ręczniki. Pojemna szafa z funkcjonalnie rozplanowanym systemem półek i drążków pozwoli sprawiedliwie podzielić się miejscem z innymi domownikami oraz uporządkować nasze wnętrze.

Na drzwiach szafy znakomicie prezentują się wielkoformatowe lutra – są nie tylko praktyczne, ale również pozwalają optycznie powiększyć pokój oraz wprowadzają do wnętrza więcej światła. Świetnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zwłaszcza w małych sypialniach, są szafy z drzwiami przesuwnymi, ponieważ nie wymagają dodatkowego miejsca do otwierania.

Każdą szafę warto doposażyć o odpowiednie oświetlenie, które podkreśla estetykę mebla oraz ułatwia korzystanie z szafy po zmroku oraz w szare, zimowe poranki.

Komoda

Wysoka lub niska, z szufladami lub szafkami, z toaletką na blacie – wybór komód jest ogromny. Jej funkcjonalność trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb. W komodach najchętniej przechowujemy bieliznę, dodatki, biżuterię, a czasami też dokumenty. Na jej blacie eksponujemy ulubione dekoracje, kwiaty lub organizujemy kącik do dbania o urodę.

Szafki nocne

Ustawione przy łóżku niewielkie szafki przydadzą się do przechowywania drobiazgów oraz do odłożenia rzeczy, które lubimy mieć blisko, nawet podczas nocnego wypoczynku – telefonu, książek lub biżuterii. Funkcjonalność stolików nocnych zależy od indywidualnych upodobań domowników – możemy wybierać wśród wariantów z szufladami, szafkami i dodatkowymi wnękami. Niektóre stoliki wyposażone są w bardzo ciekawe rozwiązanie – obniżone blaty, które zabezpieczają położone na wierzchu przedmioty przed upadkiem i zagubieniem.

Wiszące półki i szafki

Dzięki nim wykorzystamy przestrzeń ścian do przechowywania, co jest szczególnie ważne w niewielkich sypialniach. Na półkach można ustawić kolekcję literatury, dekoracje czy pudełka w których przechowamy drobiazgi.

 

Wybierając meble do sypialni kierujmy się wygodą, funkcjonalnością oraz walorami estetycznymi. Sypialnia to przecież nasz intymny azyl, w którym powinniśmy czuć się po prostu doskonale!