7 multifunkcjonalnych mebli do pokoi dziecięcych i młodzieżowych

Aranżacja pokoju dla dorastającego dziecka to nie lada wyzwanie – musimy pogodzić potrzeby młodego człowieka, wybrać meble o odpowiedniej funkcjonalności oraz dopasować je do możliwości jakie oferuje pomieszczenie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą wielozadaniowe meble, które pozwalają sprytnie i ergonomicznie dysponować domową przestrzenią. Jakie to meble? Poznajcie je sami!

 

7 multifunkcjonalnych mebli do pokoi dziecięcych i młodzieżowych:

  1. Rozsuwane biurko TECTO

To świetnie rozwiązanie sprawdzi się w małych pokojach oraz we wnętrzach, które potrzebują dużo przestrzeni do codziennych aktywności. Biurko TECTO posiada rozsuwany blat na kółkach, który pozwala dwukrotnie powiększyć przestrzeń roboczą. Po zakończeniu pracy przy biurku, blat można zsunąć praktycznie jednym ruchem ręki, a odzyskaną przestrzeń przeznaczyć na inne aktywności. Złożony mebel wygląda jak zwykła komoda w nowoczesnym stylu. Dodatkowym atutem mebla jest wygodna wysuwana półka na drukarkę.

Dowiedz się więcej o rozsuwanym biurku TECTO

 

  1. Mobilny kontenerek

Niepozorny kontenerk ma mnóstwo praktycznych funkcji! Na co dzień może być stolikiem kawowym z łatwo dostępnym schowkiem, w którym przechowasz swoje skarby. W razie potrzeby potrafi pełnić funkcję stolika z siedziskiem lub ze schowkiem. Kontenerek przykryty płaską poduszką (dostępną w kolekcji) zamienia się w wygodną pufę, natomiast dosunięty do łóżka z powodzeniem może pełnić rolę stolika nocnego. Czy znasz inny, równie wielozadaniowy mebel?

Dowiedz się więcej o kontenerku MEET ME

Dowiedz się więcej o kontenerku TECTO

 

  1. Łóżko MEET ME z nadstawką

Dzięki tej nadstawce zamienisz zwykłe łóżko w coś więcej, niż tylko funkcjonalną kanapę. Wystarczy przykryć nadstawkę płaskimi poduszkami (dostępnymi w zestawie) i usiąść na łóżku, tak jak na wygodnej sofie. Wnętrze mebla kryje pojemne komory, w których przechowasz książki, płyty i inne przedmioty, natomiast jej blat pozwoli na stabilne odłożenie śniadania lub poczęstunku dla gości.

Dowiedz się więcej o łóżku z nadstawką MEET ME

 

  1. Półkotapczan BUMERANG

Rozwiązanie znane z poprzedniej epoki, które przeszło całkowity lifting. Dzisiejsze półkotapczany są całkowicie bezpieczne, wygodne w użytkowaniu i pozwalają dynamicznie zmieniać role pomieszczeń. Wystarczy jeden ruch ręką, aby rozłożyć łóżko tam, gdzie jeszcze przed chwilą odbywał się kilkuosobowy turniej w planszówki. Półkotapczan z kolekcji BUMERANG jest dostępny w praktycznym zestawie z szafkami i półkami, w których przechowasz książki, odzież i ustawisz dekoracje.

Dowiedz się więcej o półkotapczanie Bumerang

 

  1. Nadstawki do biurka i komody

Marzy Ci się oryginalne biurko z sekretarzykiem? A może śnisz o toaletce? Poznaj funkcjonalne nadstawki, które wystarczy zamocować na blacie klasycznego biurka lub komody. Dzięki nim można połączyć różne funkcje w jednym meblu – zwykła komoda zamieni się w romantyczną toaletkę, a biurko stanie się sekretarzykiem pełnym przegródek i ukrytych schowków, w których zmieścisz wszystkie drobiazgi.

 

Dowiedz się więcej o nadstawce-sekretarzyku LUNA

Dowiedz się więcej o nadstawce-sekretarzyku STORY

Dowiedz się więcej o nadstawce-toaletce LUNA

Dowiedz się więcej o nadstawce-toaletce STORY

 

  1. Mobilny koziołek

Bardzo praktyczny mebel na kółkach, który możesz ustawić tam, gdzie aktualnie jest potrzebny. Posiada wygodne półki na książki, pomoce naukowe i wszystko inne, co warto mieć pod ręką. Dostawiony do boku biurka powiększa blat roboczy i wpływa na wygodę użytkowania. Wieczorem można przysunąć go do łóżka, gdzie będzie pełnił rolę stolika nocnego. Świetnie sprawdzi się również jako stolik na poczęstunek dla gości lub stolik, na którym ustawisz laptopa i wygodnie obejrzysz ulubiony serial.

Dowiedz się więcej o koziołku MEET ME

 

  1. Łóżko z szufladami

Pod każdym łóżkiem jest sporo przestrzeni – szkoda byłoby jej nie wykorzystać, np. do przechowywania. Wybierając łóżko, zdecyduj się na takie, które oferuje dodatkowe szuflady (jedną lub dwie) na pościel, odzież i inne rzadziej używane przedmioty. Z kolei w małym pokoju rodzeństwa sprawdzi się łóżko z wysuwaną szufladą z materacem – takie rozwiązanie gwarantuje dużą oszczędność przestrzeni, bo wysuwana część wyjeżdża tylko wtedy, gdy jest potrzebna. Łóżko z dodatkowym materacem sprawdzi się również w pokojach dzieci, u których często nocują koledzy lub koleżanki. Łóżka z szufladami znajdziesz w naszych kolekcjach mebli młodzieżowych: MEET ME, POK, YETI, LUNA, STORY, IMOLA.

Zobacz naszą kolekcję łóżek dziecięco-młodzieżowych