5 sprytnych sposobów na oszczędzanie miejsca w małym mieszkaniu

Małe i nieustawne pomieszczenia to problem większości Polaków. Jak zarządzać domową przestrzenią, aby mimo ograniczonego metrażu wnętrze było funkcjonalne i ergonomicznie urządzone? Poszukajmy wielozadaniowych mebli, które mogą pełnić różne funkcje w zależności od aktualnych potrzeb domowników. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań, które pomogą zarządzać wnętrzem, w którym liczy się każdy metr przestrzeni. Dzięki nim nawet małe mieszkanie będzie wygodne i… wystarczająco duże!

1. Łóżko WAVE z pojemnikiem pod materacem

Łóżko sypialniane zajmuje bardzo dużo miejsca, dlatego dobrze byłoby wykorzystać przestrzeń pod materacem do przechowywania. Dzięki pojemnemu pojemnikowi wnętrze łóżka WAVE może pełnić rolę drugiej szafy. Zmieści się tam dodatkowa pościel, sezonowa garderoba, walizki a nawet sprzęt sportowy. Łózko WAVE wyposażono w gazowe podnośniki – dzięki nim podnoszenie ramy z materacem będzie lekkie i bezproblemowe.

2. Łóżko DENTRO z półką z ukrytą półką

Telefon, czytana przed snem książka, biżuteria, budzik – te przedmioty najczęściej odkładamy na szafkę nocną. A co jeżeli w naszej sypialni mieści się co najwyżej łóżko, szafa i nie ma miejsca na inne meble? Jest na to rozwiązanie – praktyczna półka znajdująca się w zagłówku łóżka DENTRO! Z powodzeniem może pełnić rolę nocnego stolika, a przy tym zajmuje nieporównywalnie mniej miejsca. Dodatkową zaletą są otwory na odprowadzenie kabli, dzięki którym przewody będą schowane z tyłu mebla. Łóżko DENTRO posiada również ogromny pojemnik do przechowywania, którego otwieranie i zamykanie ułatwiają gazowe podnośniki. 

3. Multifunkcjonalny kontenerek MEET ME

Jeden mebel – kilka różnych funkcji. W ciągu dnia może być stolikiem kawowym, którego wnętrze kryje pojemny schowek do przechowywania. Wieczorem można ustawić go obok łóżka, dzięki czemu pełni funkcję nocnej szafki. Jeżeli przykryjemy go płaską poduszką zamieni się w wygodną pufę – bardzo przydatną, gdy pojawią się goście. Kontenerek może również pełnić funkcję oryginalnego stolika z siedziskiem i wysuwaną półką, na której można ustawić laptopa. Mebel posiada praktyczne kółka, dzięki czemu można go łatwo przesunąć z miejsca na miejsce. Uniwersalna kolorystyka sprawia, że kontenerek sprawdzi się w salonie, sypialni rodziców oraz pokoju dziecięcym lub młodzieżowym.

4. Stół wielofunkcyjny SI ze schowkiem

Bardzo praktyczny rozkładany stół, który może również pełnić rolę biurka. Ciekawa wnęka pozwoli przechować książki gazety i inne biurowe akcesoria. Złożony stół zajmuje niewiele miejsca – z powodzeniem zmieści się przy nim trzyosobowa rodzina. W wersji rozłożonej umożliwi spotkanie w większym gronie.

5. Rozsuwane biurko TECTO

To idealne rozwiązanie do pokoju dzieci i nastolatków, które pozwala łatwo i szybko odzyskać sporo miejsca. Rozsunięte biurko posiada duży blat roboczy – jego powierzchnia jest prawie dwa razy większa niż przy klasycznym biurku. Jeżeli odwiedzą nas goście biurko wystarczy zsunąć, aby wygospodarować przestrzeń do wspólnej zabawy. Złożony mebel zajmuje naprawdę niewiele miejsca i wygląda jak zwykła komoda.